fbpx

ŚLĄSKIE: Eksplozja w szkole. Ewakuowano ponad 250 osób

Dziś (czwartek, 2 lutego) około godziny 11:00 w jednej ze szkół podstawowych w Rybniku doszło do eksplozji. Budynek został ewakuowany. Szkołę musiało opuścić ponad 250 osób

W czwartek 2 lutego przed godziną 11:00 do służb ratunkowych dotarło zgłoszenie o eksplozji w jednej ze szkół w Rybniku ( województwo śląskie). Z przekazanych służbom informacji wynikało że wybuchł plecak jednego z uczniów a budynek szkoły jest zadymiony.

Zadysponowane zostały trzy zastępy straży pożarnej. Ewakuowano 225 uczniów i 31 pracowników placówki szkolnej. Na szczęście w zdarzeniu nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych. Nikt nie wymagał pomocy medycznej.

Pierwotnie służby zakładały że doszło do eksplozji petardy lub podobnego materiału pirotechnicznego, jednak ostatecznie ustalono że wybuchł powerbank który znajdował się w plecaku jednego z uczniów.

Straż pożarna ostrzega przed użytkowaniem baterii litowo-jonowych, które mogą być niebezpieczne. Zaleca się używanie tylko sprawdzonych i oryginalnych baterii z zaufanych źródeł.