fbpx

Śląskie: Koszmarny wypadek na DK43. Osobówka zderzyła się z ciężarówką [Zdjęcia i Wideo]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło na DK 43 w Wilkowiecku. Zderzyły się volkswagen z ciężarówką. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Jedna osoba została ranna.

W poniedziałek, 6 marca rano na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Wilkowiecko w powiecie kłobuckim doszło do bardzo poważnego wypadku samochodowego. Pojazd osobowy marki Volkswagen zderzył się tam z ciężarówką, a odłamki uderzyły jeszcze w pojazd marki Suzuki, choć ten nie uczestniczył bezpośrednio w zdarzeniu.

Do wypadku doszło około godziny 8:00 rano. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji kierowca Volkswagena z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, doprowadzając do zderzenia z ciężarówką. Kierowcy pojazdów które uczestniczyły w wypadku = zostali przebadani na obecność alkoholu w organizmie. Wszyscy byli trzeźwi.

W wyniku zderzenia ranny został kierowca samochodu osobowego. Mężczyzna był zakleszczony we wraku swojego samochodu i musieli go wyciągać strażacy. Poszkodowany najprawdopodobniej ma złamaną nogę. Został przetransportowany do szpitala. Kursant jadący drugim samochodem Suzuki na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Wypadek na DK 43 w Wilkowiecku spowodował zablokowanie drogi, a w związku z tym konieczne było wyznaczenie objazdów przez Wilkowiecko, Lipie i Opatów. Wciąż brak jest szczegółowych informacji na temat wypadku, jednakże policja kontynuuje pracę na miejscu zdarzenia.