fbpx

Śląskie: Makabryczny wypadek drogowy. Niestety jest ofiara śmiertelna [Zdjęcia]


Tragiczny wypadek na ulicy Żorskiej w Świerklanach. Nie żyje jedna osoba.

Niedzielne popołudnie (23.07.) przyniosło tragiczne wydarzenie na ulicy Żorskiej w Świerklanach. O godzinie 16:10 doszło tam do bardzo poważnego wypadku drogowego między samochodem osobowym a ciężarówką, która zakończyła się tragicznie dla kierującego osobówką.

Według relacji oficera prasowego rybnickiej PSP, mł. asp. Wojciecha Kasperzeca, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Po zderzeniu, kierowca osobówki znalazł się zakleszczony w pojeździe, wymagając interwencji strażaków i użycia sprzętu hydraulicznego do jego uwolnienia.

Na miejsce wypadku zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował 28-letniego kierowcę do najbliższego szpitala. Niestety, mimo szybkiego transportu i podjętych prób ratowania życia poszkodowanego, lekarze nie byli w stanie uratować młodego mężczyzny.

Informacje na temat tragicznego wypadku napłynęły z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku w poniedziałkowy poranek (24.07.). Śledczy rozpoczęli czynności w celu wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia, a Prokuratura Rejonowa w Rybniku podjęła nadzór nad prowadzonymi postępowaniami.

W trakcie policyjnych dochodzeń ustalono, że 28-letni mieszkaniec Żor nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami, co może mieć wpływ na przebieg całego zdarzenia i odpowiedzialność za tragedię.