fbpx

Śląskie: Tragiczny wypadek na hulajnodze. Zginął 31-letni mężczyzna

Tragiczny wypadek na hulajnodze elektrycznej w Bielsku-Białej. Zginął 31-latek. Policja bada wszystkie okoliczności i przebieg zdarzenia.

Wczoraj, przed godziną 15.00, na ulicy Cieszyńskiej, miał miejsce tragiczny wypadek. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 31-latek poruszał się na hulajnodze elektryczną drogą przeznaczoną dla rowerów. Niestety, w pewnym momencie utracił kontrolę nad pojazdem, a następnie przewrócił się. Choć natychmiast rozpoczęto reanimację, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce wypadku, pracowali pod nadzorem prokuratora. Śledztwo w tej sprawie ma na celu szczegółowe wyjaśnienie przyczyn oraz okoliczności tej tragicznej sytuacji. Przepisy dotyczące korzystania z tego rodzaju urządzeń są jasno określone i nakładają na użytkowników pewne obowiązki oraz odpowiedzialność. Zarówno kierowcy hulajnóg elektrycznych, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego, muszą przestrzegać tych zasad.

Zgodnie z przepisami, osoba poruszająca się hulajnogą elektryczną powinna korzystać z drogi przeznaczonej dla rowerów lub pasów ruchu dla rowerów, jeśli takie istnieją w kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Jeśli brakuje wyznaczonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, kierujący ma obowiązek korzystać z jezdni, na której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie przekraczającą 30 km/h. W sytuacji, gdy nie ma wydzielonej drogi dla rowerów ani pasa ruchu dla rowerów, kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, ale musi zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do prędkości pieszych. Ponadto, kierujący musi ustępować pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu.