fbpx

Śląskie: Tragiczny wypadek przy pracy. Mężczyzna spadł z dachu [Zdjęcie]

Śmiertelny wypadek w w województwie śląskim. W miejscowości Tworków człowiek spadł z dużej wysokości. Niestety nie przeżył wypadku. Na miejsce dramatu został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W środę, 12 kwietnia miał miejsce tragiczny wypadek w Tworkowie. Mężczyzna, który najprawdopodobniej prowadził prace dachu hali, spadł z niego z dużej wysokości. W wyniku upadku poszkodowany odniósł bardzo poważne obrażenia ciała. Na miejsce wypadku natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, pomimo intensywnych starań ratowników, 45-latek zmarł na miejscu.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek przy pracy, co oznacza, że śledztwo w tej sprawie prowadzi raciborska policja. Dochodzenie w tej sprawie będzie nadzorować prokurator. Wszystkie służby, w tym strażacy z JRG z Raciborza i OSP Tworków, pracowały na miejscu, aby zabezpieczyć miejsce lądowania śmigłowca oraz pomóc w działaniach ratowniczych.

Wypadki przy pracy są niezwykle poważnym problemem, który dotyczy wielu dziedzin przemysłu i budownictwa. Wiele wypadków można uniknąć, gdyby stosowano odpowiednie środki bezpieczeństwa i przestrzegano zasad BHP. Dlatego tak ważne jest, aby firmy i pracodawcy zapewniały swoim pracownikom odpowiednie warunki pracy oraz szkolenia z zakresu bezpieczeństwa.