fbpx

Śląskie: Wiele osób poszkodowanych w wypadku. Trwa akcja służb [Zdjęcia]

Bardzo poważny wypadek samochodowy na Drodze Krajowej numer 88 w Zabrzu. Rannych zostało aż 5 osób. Droga jest zablokowana.

Dzisiaj, w środę 8 listopada, na DK88, w okolicach Mikulczyc w Zabrzu, doszło do poważnego wypadku drogowego. Zderzyły się dwa samochody osobowe Na miejscu zdarzenia pracują teraz liczne siły i środki służb ratunkowych. Pięć osób zostało poszkodowanych.

Informacje o wypadku napłynęły do służb ratunkowych późnym wieczorem. Według informacji doszło do zderzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych na Drodze Krajowej nr 88. W wyniku tego zderzenia cała droga została zablokowana w obu kierunkach.

Ratownicy straży pożarnej musieli pomóc wydostać się z wraków pojazdów dwóm poszkodowanym osobom, wykorzystując specjalistyczny sprzęt hydrauliczny. W sumie w obu samochodach podróżowało 5 osób.

Początkowo planowano także przetransportowanie jednej z poszkodowanych helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale ostatecznie zrezygnowano z tej możliwości i przetransportowano poszkodowanych karetkami pogotowia. Blokada drogi może potrwać około 3 godzin (stan na godzinę 21:10) – informują strażacy

W akcji ratunkowej uczestniczyły Zespoły Ratownictwa Medycznego z Zabrza i Gliwic. W wyniku tego zdarzenia ucierpiało łącznie 5 osób, w tym jedna nieletnia. Po wstępnym udzieleniu pomocy przez ratowników na miejscu wypadku, poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Zabrzu i Rudzie Śląskiej – przekazuje nam Łukasz Pach, Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Na miejscu zdarzenia pracują 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikulczycach, a także 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, wraz z patrolami Policji.

Zdjęcia: FB/Dzieje się w Zabrzu