fbpx

Śmiertelny karambol na DK 25. kierowca zakleszczony we wraku [Wideo]

Tragiczny wypadek drogowy miał miejsce dziś (czwartek, 5 stycznia) na drodze krajowej numer 25 na Dolnym Śląsku. W okolicy miejscowości Oleśnica zderzyły się trzy pojazdy. Niestety w wypadku śmierć poniosła jedna osoba. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec LPR.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej, policję, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Aby wydobyć jednego z poszkodowanych w wypadku kierowców, z wraku auta ,strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika że do wypadku doszło z winy 47-letniego kierowca samochodu renault, który nie dostosował prędkości do warunków. Kierujący stracił nagle panowanie nad swoim pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem.

Niestety wynik wypadku jest tragiczny. Jedna z osób poszkodowanych nie żyje. Pomimo przeprowadzenia akcji reanimacyjnej jednego z kierowców nie udało się uratować. Lekarz musiał stwierdzić zgon.

Policja i prokuratura wszczęły dochodzenie w sprawie wypadku.