fbpx

Spaliła z mężem swoje dziecko w piecu. Policja wydała list gończy za kobietą [Zdjęcia]

Trwają policyjne poszukiwania Katarzyny Borczyk. Kobieta została skazana prawomocnym wyrokiem sądu za doprowadzenie swojego nowonarodzonego dziecka do śmierci. Skazana nie stawiła się w więzieniu do odbycia kary.

W połowie 2016 roku w miejscowości Radwanice (województwo dolnośląskie) rodząca kobieta urodziła dziecko w domu, ale zamiast wezwać do porodu położnej czy lekarza, pozostawiła je same sobie. Niecałe kilka chwil po urodzeniu, dziecko nie dawało już oznak życia, a kobieta nie podjęła żadnej interwencji, która mogłaby pomóc maleństwu. Po dwóch dniach wyniosła zwłoki noworodka do przydomowej kotłowni, gdzie jej mąż spalił ciało dziecka w piecu. Teraz, po prawomocnym skazaniu na 4 lata więzienia, Katarzyna Borczyk jest poszukiwana listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Głogowie.

Oboje, Katarzyna Borczyk i jej mąż, zostali aresztowani i do pierwszej rozprawy przebywali w areszcie, lecz po kilku miesiącach zostali z niego zwolnieni na wolność. W połowie 2017 roku Oboje usłyszeli od sądu wyrok dwóch lata bezwzględnego pozbawiania wolności. Jednak po apelacji, sąd okręgowy w Legnicy skazał ich na 4 lata więzienia. Mężczyzna stawił się do aresztu i odsiedział karę. Kobieta tego nie zrobiła i ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

W związku z tym Funkcjonariusze policji wydali za skazaną list gończy. Opublikowany został rysopis oraz zdjęcie ściganej kobiety.

Katarzyny Borczyk ma od 161 do 165 centymetrów wzrostu, waży około 60 kilogramów, ma proste włosy koloru ciemnoblond, wąsko rozstawione oczy, owalną twarz oraz pełne uzębienie. Policja zastrzega że opis kobiety jest sprzed wielu lat i mógł się zmienić do tej pory.

Jeśli ktokolwiek posiada informacje na temat miejsca pobytu skazanej, proszony jest o kontakt z Wydziałem Kryminalnym we Wrocławiu: ul. Podwale 31-33, telefon: 47 871 34 00, 47 871 35 02, email: dyzurny@wr.policja.gov.pl. Można również skontaktować się całodobowo z numerem alarmowym 112.

Poniżej publikujemy zdjęcia poszukiwanej:

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach.