fbpx

Straszna tragedia. Nie żyje 2-letni chłopiec. Matka trafiła do szpitala

Do strasznej tragedii doszło dziś (piątek, 16 grudnia) w miejscowości Szklary Górne na Dolnym Śląsku. Najprawdopodobniej w zaczadzeniu zginęło 2-letnie dziecko a jego matka trafiła w poważnym stanie do szpitala.

Około godziny 16:00 gdy mężczyzna wrócił do swojego domu odkrył tam nieprzytomną kobietę oraz jej 2-letnie dziecko. Mężczyzna poczuł że zaczyna się źle czuć i zrozumiał że najprawdopodobniej w mieszkaniu jest obecny tlenek węgla zwany potocznie czadem. Od razu postanowił otworzyć wszystkie możliwe okna w mieszkaniu oraz wezwał na miejsce służby ratunkowe.

Niestety, mimo ponad godzinnej reanimacji dziecka nie udało się go uratować. Dwuletni chłopiec umarł na miejscu. Kobieta na szczęście zdołała się ocucić. Służby medyczne przetransportowały ją do szpitala.

W sprawie tego tragicznego wypadku zostało wszczęte śledztwo prokuratorskie. Trwają czynności śledcze.

W okresie zimowym drastycznie wzrasta niebezpieczeństwo związane z zaczadzeniem. Warto zaopatrzyć się w czujki czadu, które potrafią uratować życie. Zadbajmy także o dobrą wentylację naszego mieszkania a w szczególności łazienki i kuchni lub miejsca gdzie mamy piec.