fbpx

Szaleńczy rajd pijanego obcokrajowcy na Śląsku. Mogło dojść do tragedii [Zdjęcia]

Pijany obcokrajowiec uderzył prowadzonym przez siebie samochodem osobowym w słup oświetleniowy. Został zatrzymany przez policję. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zawada na ulicy Polnej.

Wczesne popołudnie 2 maja 2023 roku przyniosło interwencję służb ratunkowych w małej miejscowości Zawada, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Dokładnie na ulicy Polnej, samochód osobowy niespodziewanie uderzył w słup oświetleniowy, powodując znaczne zniszczenia.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 z Częstochowy, wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Mstowa i Zawady, szybko odpowiedziały na zgłoszenie, zabezpieczając miejsce zdarzenia. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów w samochodzie i zabezpieczeniu miejsca do czasu przyjazdu samochodu ratowniczego. Przybyłe służby musiały również zająć się usunięciem zniszczonego płotu, który był kolejnym efektem tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Niestety, badania przeprowadzone przez Policję wskazały, że obywatel Mołdawii, który kierował pojazdem, był pod wpływem alkoholu. To poważne naruszenie prawo drogowego zdecydowanie przyczyniło się do tego niefortunnego zdarzenia. Policja podjęła odpowiednie kroki w celu przeciwdziałania dalszym nieodpowiedzialnym