fbpx

Tragedia na Śląsku. 14-latek rzucił się pod pociąg

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Gorzyce w województwie śląskim. Przy ulicy Piaskowej w tej miejscowości 14-letni chłopak został śmiertelnie potrącony przez pociąg.

Wezwanie od tragicznego zdarzenia na torach wpłynęło do służb ratunkowych dziś (niedziela, 8 stycznia) o godzinie 17:44. Do zdarzenia doszło pod wiaduktem przy ulicy Piaskowej w miejscowości Gorzyce .Z początkowych ustaleń śledczych wynika że nastolatek najprawdopodobniej specjalnie rzucił się pod pociąg.

Na miejscu tragedii trwają czynności funkcjonariuszy policji oraz prokuratury. Trwa ustalanie co zmusiło nastolatka do podjęcia tak dramatycznej decyzji. Ruch kolejowy w miejscu zdarzenia został wstrzymany.

Koleje Śląskie na trasie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Autobusy kursują na odcinku Wodzisław Śląski-Chałupki. Pociągi Intercity kierowane są drogą okrężną przez stację Sumina, Racibórz.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 – ogólnopolski, bezpłatny i całkowicie anonimowy telefon zaufania przeznaczony dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Jeśli masz myśli samobójcze, to pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zwrócenie się o pomoc do kogoś zaufanego, takiego jak przyjaciel, rodzina lub specjalista, np. psycholog lub terapeuta. Nie musisz radzić sobie z tym problemem sam. Pamiętaj, że myśli samobójcze są częstym objawem wielu chorób psychicznych, które mogą być leczone.

Spróbuj skupić się na chwili obecnej i znaleźć sposoby na radzenie sobie z trudnymi emocjami, takie jak:

  • Uprawianie aktywności fizycznej
  • Spędzanie czasu z przyjaciółmi lub rodziną
  • Robienie rzeczy, które sprawiają ci przyjemność
  • Rozmowa z kimś bliskim lub specjalistą

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy lub skontaktuj się z ośrodkiem pomocy psychologicznej. Twoje życie ma wartość i jest wiele osób, które chcą ci pomóc.