fbpx

Tragiczne warunki drogowe na Śląsku. Ciężarówka “złamała się” na A4

Na śląskich drogach panują bardzo trudne warunki. Z powodu bardzo dużych opadów śniegu drogi są zaśnieżone i bardzo śliskie. Przekonał się o tym na własnej skórze jeden z kierowców ciężarówki który jechał autostradą A4 na Śląsku. Jego pojazd ciężarowy “złamał się” i utknął pomiędzy pasami autostrady. Na miejsce zdarzenia wezwano policję oraz pomoc drogową.

Uwaga kierowcy – bardzo trudne warunki drogowe i utrudnienia w ruchu w całym województwie – zwolnijcie i zachowajcie ostrożność. Na autostradzie w Chorzowie pojazd ciężarowy “złamał się” na pasie rozdzielającym jezdnie i częściowo utrudnia przejazd w obu kierunkach. Służby pracują nad udrożnieniem ruchu

– informuje śląska policja.

W ostatnich godzinach w dużej części kraju w tym na śląsku spadło bardzo dużo śniegu. Kierowcy zmagają się z bardzo trudnymi warunkami na drogach. Wiele dróg jest nieodśnieżona i bardzo śliska.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdami. Zdejmijmy nogę z gazu i zachowajmy odpowiedni dysonans od poprzedzającego nas pojazdu aby mieć więcej czasu na reakcję w razie jakiegoś zdarzenia.

Pamiętajmy także jeżeli tego nie zrobiliśmy o wymianie opon na zimowe lub całoroczne.