fbpx

Tragiczny finał poszukiwań niemieckiego turysty na Śląsku

Niestety poszukiwania osiemdziesięcioczteroletniego turysty z Niemiec, który zaginął dwa dni temu zakończyły się tragicznie. Jego ciało zostało odnalezione w strumieniu wody w pobliżu Świebodzic na Dolnym Śląsku.

O zaginięciu mężczyzny informowaliśmy na naszym portalu. Opublikowaliśmy zdjęcia oraz rysopis zaginionego. Niestety Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu poinformowała dziennikarzy o zakończeniu poszukiwań. Dziś (wtorek, 3 stycznia) w godzinach przedpołudniowych zostały znalezione zwłoki poszukiwanego turysty z Niemiec.

Ciało mężczyzny zostało znalezione na bagnistym terenie w strumieniu wody. Miejsce to znajduje się przy granicy Świebodzic i Wałbrzycha. Na miejscu trwają czynności dochodzeniowe. Z początkowych oględzin zwłok wynika że do śmierci turysty mogły przyczynić się osoby trzecie. Ciało najprawdopodobniej zostanie wysłane do sekcji zwłok.

84-letni obywatel Niemiec zaginął w niedzielę, 1 stycznia w okolicy zamku Książ. Przyjechał do Polski autokarem wraz z wycieczką, ale niestety nie stawił się w miejscu zbiórki na parkingu. Po tym zdarzeniu rozpoczęła się akcja poszukiwawcza mężczyzny. Zaginiony chorował na demencję.

W akcji poszukiwawczej zaangażowano ponad sto osób, helikopter oraz specjalistyczny sprzęt. O jego zaginięciu szeroko informowały media. Został podany do wiadomości publicznej rysopis oraz zdjęcia zaginionego.