fbpx

Zaginął śląski multimilioner, król bitcoinów. Policja prosi o pomoc [Zdjęcie zaginionego]

Zaginął jeden ze śląskich multimilionerów zwany w branży królem bitcoinów Sylwester Suszek. Zaginiony biznesmen był założycielem jednej z największej giełdy kryptowalut na świecie. Biznes budził duże kontrowersje gdyż był szeroko powiązany ze światem przestępczym. Był antybohaterem głośnego reportażu w Super wizjerze TVN gdzie ukazano podejrzaną przeszłość twórców giełdy BitBay (dziś Zonda)

Sylwester Suszek zaginął 10 marca 2022 roku  kiedy to pojechał rano ze swojego domu na spotkanie biznesowe do miejscowości Czeladź. Po zakończeniu spotkanie około godziny 15.00, pojechał w nieznanym kierunku. Od tej pory rodzina i przyjaciele biznesmena nie mogą nawiązać z nim żadnego kontaktu.

W dzień zaginięcia Sylwester Suszek miał na sobie czarne sportowe buty z pomarańczowymi elementami, kurtkę koloru oliwkowo-czarnym z żółtym paskiem, niebieskie jeansy i czarną bluzę. 
Zaginiony miał ze sobą mała saszetkę przewieszaną przez ramię.

Policja prosi każdą osobę, kto ma jakiekolwiek informacje o miejscu przebywania zaginionego o kontakt z Komedą Miejską Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 85 125 55, 47 85 120 00, lub emailem kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl Informacje można tez przekazywać pod numerem alarmowym 112