fbpx

A4: Pożar autobusu z dziećmi. Są ranni. Trwa akcja służb [Zdjęcia]

Dziś przed południem na opolskim odcinku autostrady A4 doszło do dramatycznego wypadku z udziałem autobusu, którym podróżowały dzieci w wieku od 14 do 15 lat. Niestety, trójka z nich trafiła do szpitala.

Dzisiaj (poniedziałek, 29 maja) około godz. 10:10 na 266 km autostrady A4 w kierunku Katowic, miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe z udziałem autobusu. Tym razem doszło do pożaru autobusu marki Temsa, którym podróżowało 41 osób, w tym 36 nastolatków w wieku od 14 do 15 lat, 63-letni kierowca pojazdu oraz 3 opiekunów wycieczki. Niestety, trójka dzieci została przetransportowana do szpitala, ale na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W wyniku pożaru autobusu, jeden pas ruchu na autostradzie A4 jest zablokowany, a ruch na A4 będzie zablokowany na czas usuwania z drogi spalonego autobusu. Z uwagi na utrudnienia na A4 wyznaczono objazd prowadzący przez Strzelce Opolskie. Na tę chwilę droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.

To już drugi w ciągu ostatnich dni pożar autokaru, którym podróżowała młodzież szkolna, na opolskim odcinku A4. W ubiegłym tygodniu, na wysokości Czeskiej Wsi, w autokarze zauważono dym. Kierowca szybko zatrzymał pojazd i udało się ewakuować w porę wszystkich pasażerów pojazdu.

W takich sytuacjach bardzo ważne jest, aby służby ratunkowe działały szybko i sprawnie, a także aby kierowcy i pasażerowie byli odpowiednio przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Wszyscy powinni pamiętać o tym, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze i należy zawsze przestrzegać zasad ruchu drogowego.

Zdjęcia: Policja Strzelce Opolskie