fbpx

Polska: Koszmarny wypadek na DK9. Zginęło aż 5 osób [Zdjęcia]

Tragedia na drodze krajowej numer 9 w miejscowości Boksycka w powiecie ostrowieckim (województwo świętokrzyskie) wstrząsnęła społecznością lokalną. W wyniku tragicznego wypadku, pięć osób straciło życie, a dwie zostały ranne. Informację tę potwierdził dyżurny GDDKiA, który poinformował o zablokowaniu drogi w miejscu zdarzenia.

Według wstępnych ustaleń, do zderzenia doszło między samochodem marki Mercedes, kierowanym przez 38-letniego mężczyznę, a pojazdem marki Fiat, którego kierował 72-latek. Mercedes stracił panowanie nad pojazdem i uderzył czołowo w Fiata. W chwili wypadku wewnątrz Fiata podróżowało sześć osób w wieku od 16 do 43 lat. Niestety, pięć z nich straciło życie na miejscu, podczas gdy kierowca Mercedesa oraz 16-latek, pasażer Fiata, zostali zabrani do szpitala z obrażeniami.

Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku są nadal badane przez policję, która podjęła działania w celu wyjaśnienia okoliczności dramatu.

W wyniku wypadku droga krajowa numer 9 na odcinku Rudnik – Ostrowiec Świętokrzyski została całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazd drogami lokalnymi przez Kunów, Janik i Wymysłów, aby zapewnić płynność ruchu. Utrudnienia te mogą potrwać przez kilka godzin, gdyż na miejscu pracują policyjni technicy oraz dyżurny prokurator, którzy zabezpieczają ślady i zbierają niezbędną dokumentację.

Tragiczny wypadek w miejscowości Boksycka w gminie Kunów jest poważnym przypomnieniem o konieczności zachowania ostrożności na drogach. Bezpieczeństwo drogowe powinno być priorytetem dla wszystkich uczestników ruchu, aby uniknąć tego rodzaju tragedii. W tak trudnych momentach społeczność powinna okazać wsparcie dla rodzin i bliskich ofiar, przeżywających głęboki żal i stratę.

May be an image of 7 people, ambulance, road and text that says 'PSP'

Zdjęcia: Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego