fbpx

Bardzo poważny wypadek na A4. Są ranni. Trwa akcja ratownicza [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło na autostradzie A4. Dwie osoby zostały ranne, trwa akcja ratownicza.

27 maja br., w sobotę, około godziny 11:00, doszło do poważnego zdarzenia na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca. Na 105. kilometrze drogi doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych, w wyniku którego ranne zostały dwie osoby – kobieta i dziecko. Na miejscu natychmiast pojawiły się strażackie ekipy, które udzieliły poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie ranne osoby zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego, które zabrały je do szpitala.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze poinformowała o akcji ratowniczej, w której udział wzięli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaworze oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wądrożu Wielkim. Ich priorytetem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i odłączenie napięcia w uszkodzonych pojazdach, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom akcji.

W wyniku wypadku utworzył się duży korek, który już sięgał ponad 4 kilometrów. Ruch na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca został skierowany na jeden pas, co znacząco utrudniło przemieszczanie się kierowcom. Policja w Jaworze również uczestniczyła w działaniach na miejscu zdarzenia, pomagając w kontrolowaniu sytuacji i utrzymaniu porządku.

Choć strażacy i służby medyczne podjęły szybkie i profesjonalne działania, akcja ratownicza nadal trwa. Pracujący na miejscu ratownicy medyczni są zaangażowani w udzielanie pomocy poszkodowanym i stabilizację ich stanu zdrowia.