fbpx

A4: Szaleńcza jazda naćpanego kierowcy. Taranował goniące go radiowozy [Wideo]

Funkcjonariusze policji ze Strzelec Opolskich opublikowali w Internecie szokujący film z pościgu za 40-latkiem który uciekał pod wpływem narkotyków. Mężczyzna wcześniej ukradł alkohol.

W sobotę 8 kwietnia policjanci zostali powiadomieni o kradzieży alkoholu ze stacji benzynowej przy autostradzie A4. Sprawca kradzieży, 40-letni mieszkaniec powiatu opolskiego, po ukradzeniu alkoholu powrócił na stację, gdzie zabrał płyn do spryskiwaczy, a następnie wsiadł do samochodu i wjechał na autostradę. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Leśnicy zauważyli samochód, którym kierował mężczyzna i podjęli pościg za nim. Mimo wielokrotnych próśb o zatrzymanie się, kierowca seata lekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, co spowodowało, że policjanci musieli zablokować drogę, by go zatrzymać.

Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu oraz kokainy, a kilka dni wcześniej stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz odpowie nie tylko za kradzież, ale również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz jazdę bez wymaganych uprawnień. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Ta historia pokazuje, jak niebezpieczne i ryzykowne jest kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających. Taki stan może nie tylko doprowadzić do popełnienia przestępstwa, ale także do poważnego wypadku drogowego. Wszyscy kierowcy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że jazda po alkoholu czy narkotykach może prowadzić do utraty życia i zdrowia, zarówno ich jak i innych użytkowników dróg. Dlatego warto pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zawsze powinno być najważniejsze.

Nagranie z policyjnego pościgu można obejrzeć poniżej:

Źródło: KPP Strzelce Opolskie