fbpx

Autobus zderzył się z ciężarówką. Człowiek zakleszczony we wraku [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło na drodze krajowej numer 35 pomiędzy Wrocławiem a Świdnicą. Zderzyły się tam ze sobą ciężarówka i autokar. Niestety, jedna osoba w wyniku wypadku została ciężko ranna.

Wypadek na drodze krajowej nr 35 pomiędzy Wrocławiem a Świdnicą spowodował bardzo duże utrudnienia w ruchu drogowym. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów – autokaru oraz ciężarówki. Niestety w wyniku wypadku z ciężkimi obrażeniami ciała wyszedł kierowcy ciężarówki. Autokarem jechały dzieci ale szczęście, żadne z nich nie odniosło obrażeń.

Według informacji przedstawionych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, kierowca ciężarówki ucierpiał najbardziej. Strażacy musieli pomóc mu wydostać się z pojazdu, ponieważ został uwięziony na skutek wypadku. Na miejscu zdarzenia pojawiła się również policja, która zajęła się prowadzeniem dochodzenia w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku.

Cała trasa w rejonie Szczepanowa jest aktualnie zablokowana, co powoduje ogromne korki i opóźnienia w ruchu. Z tego powodu warto korzystać z objazdów i innych alternatywnych tras, aby uniknąć stania w korkach i opóźnień w podróży.

Nie wiadomo, jak długo utrudnienia drogowe potrwają, ale możliwe jest, że kierowcy będą musieli liczyć się z opóźnieniami do godziny 18:00. Warto pamiętać o tym, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze i należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć wypadków i innych niebezpieczeństw. Na miejscu działało 6 zastępów straży pożarnej.

Okoliczności i przebieg wypadku będą wyjaśniane przez śledczych.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.