fbpx

Śląskie: Makabryczny wypadek na A4. Ciężarówka wbiła się w pojazd służb [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło wczoraj na autostradzie A4 w województwie śląskim. Ciężarówka wbiła się w tył pojazdu obsługi autostrady. Niestety w wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala.

Wczoraj (wtorek, 25 kwietnia) w godzinach wieczornych na autostradzie A4 w rejonie Jaworzna doszło do bardzo poważnego wypadku samochodowego. Prawy pas ruchu w kierunku Katowic został zablokowany przez ciężarówkę przewożącą trzodę chlewną, która wbiła się w samochód obsługi autostrady. Na szczęście kierowca ciężarówki jechał po załadunku, więc w samochodzie nie było zwierząt. Na miejscu zdarzenia pracowały wszystkie służby ratunkowe, w tym cztery zastępy straży pożarnej i 16 ratowników. Dwaj pracownicy służby autostrady zostali poszkodowani i przewiezieni do szpitala, ale na szczęście ich obrażenia nie były bardzo poważne.

W wyniku wypadku prawy pas ruchu był całkowicie nieprzejezdny, co spowodowało utrudnienia w ruchu przez kilka godzin. Jednakże służby umożliwiły przejazd lewym pasem. Działania na miejscu trwały około dwóch godzin i zakończyły się o godzinie 21.41. Na chwilę obecną nie ma informacji na temat przyczyny wypadku, jednakże śledztwo w tej sprawie na pewno zostanie wszczęte. Warto przypomnieć, że bezpieczeństwo na drogach jest bardzo ważne i każdy z nas powinien przestrzegać zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć takich tragicznych wypadków.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z miejsca zdarzenia, które opublikowali strażacy:

Zdjęcia: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie