fbpx

Ogromny pożar budynku. Dowódca poprosił o dodatkowe zastępy straży pożarnej [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego i rozległego pożaru doszło wczoraj w miejscowości Uniejowicach pod Złotoryją (powiat złotoryjski). Wybuch tam potężny pożar budynku młyna. W ogniem walczyło aż osiem zastępów straży pożarnej.

W niewielkiej wsi Uniejowice, położonej niedaleko Złotoryi, doszło do bardzo groźnego pożaru. Słynąca z historycznej architektury wioska stała się miejscem zażartej walki z żywiołem. Stary, nieczynny młyn, został całkowicie pochłonięty przez ogień.

Strażacy otrzymali pierwsze zgłoszenie o pożarze około godziny 19:00 w środę, 26 kwietnia. Na miejscu szybko pojawiły się zastępy straży pożarnej ze Złotoryi i Zagrodna, lecz zastały już w pełni rozwinięty pożar. Płomienie, które wysokością dorównywały kilkunastometrowym budynkom, były widoczne na duże odległości.

W obliczu takiej sytuacji, dowódca na miejscu podjął decyzję o wezwaniu dodatkowych zastępów straży pożarnej. Do akcji dołączyły jednostki z Olszanicy, Grodźca, Pielgrzymki i Świerzawy.

Szczególnie niepokojącym elementem tej sytuacji było położenie młyna w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej. Na szczęście, budynek szkoły nie ucierpiał w wyniku pożaru. Dzięki skoordynowanej i profesjonalnej akcji straży pożarnej, udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia.

Łącznie, do walki z pożarem w Uniejowicach pod Złotoryją zaangażowanych było osiem zastępów straży pożarnej. Informacje o tej dramatycznej interwencji podał portal ratowniczy Złotoryja 112.

Na chwilę obecną, nie są jeszcze znane przyczyny pożaru. Trwa śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia.