fbpx

Dramat na A4. Są ranni. Lądował LPR. Droga zablokowana

W niedzielny wieczór doszło do wypadku 3 pojazdów na A4. W wyniku wypadku 2 osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana. Trwa akcja służb.

Bardzo poważny wypadek drogowy na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Na 129. kilometrze autostrady, w kierunku Legnicy, zderzyły się trzy auta osobowe, powodując blokadę drogi. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne, a na miejsce natychmiastowo wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR).

Szczegółowe informacje na temat wypadku są jeszcze w fazie ustalania, jednak wiadomo już, że zaangażowane w wypadek pojazdy to trzy samochody osobowe. Istnieją obawy, że liczba poszkodowanych może jeszcze wzrosnąć, ponieważ badanie terenu wciąż trwa. Dlatego też konieczne było natychmiastowe wezwanie helikoptera LPR w celu przewiezienia rannych do najbliższego szpitala.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce przed węzłem Kostomłoty, co skutkuje niemożliwością przejazdu po autostradzie. W związku z tym, władze apelują do kierowców, aby zjechali na wcześniejszym węźle, tj. na węźle Kąty Wrocławskie, w celu uniknięcia powstania długich korków i utrudnień w ruchu. Sytuacja na miejscu wypadku jest bardzo poważna, a służby ratunkowe pracują intensywnie, aby przywrócić normalny przejazd na autostradzie A4.