fbpx

Dramat na DK45. Samochód z impetem wjechał w drzewo. Są ranni [Zdjęcia]

Bardzo poważny wypadek drogowy na DK45 w województwie opolskim. Kierowca samochodu osobowego nagle, z nie ustalonych jeszcze przyczyn, zjechał z jezdni i uderzył w rosnące przy drodze drzewo. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne.

W sobotę, 15 kwietnia, do operatora numeru alarmowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym. Na miejsce został natychmiastowo wysłany zespół ratownictwa medycznego, policja oraz straż pożarna. Okazało się, że na drodze krajowej numer 45 jadący samochodem marki Renault dwóch młodych mężczyzn w wieku ok. 20 lat uległo wypadkowi.

Kierowca samochodu, jadący w kierunku Kędzierzyna-Koźla, z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, a następnie wjechał do rowu po przeciwnej stronie drogi kilkadziesiąt metrów dalej. W wyniku wypadku obaj mężczyźni zostali poszkodowani. Kierowca oraz nieprzytomny pasażer zostali przetransportowani do szpitala.

Na miejsce zdarzenia wezwano także policyjnego technika, który przeprowadził oględziny i dokonał niezbędnych pomiarów. Cała droga krajowa nr 45 w tym miejscu została całkowicie zablokowana na czas prowadzonych działań ratowniczych i technicznych.