fbpx

Dramat na Śląsku. 15-latek nagle dostał drgawek podczas kąpieli. Cała rodzina trafiła do szpitala

Bardzo dramatycznego wypadku doszło w Chorzowie. W jednym z mieszkań doszło do zatrucia czadem przez 4-osobową rodzinę. Pośród osób poszkodowanych jest dwójka nastoletnich dzieci. Cała rodzina została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj (wtorek, 14 lutego) wieczorem przy ulicy Zamenhofa w Chorzowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o 15-letnim chłopaku, który podczas kąpieli nagle dostał drgawek. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia wykryli obecność tlenku węgla.

W mieszkaniu podczas zdarzenia przebywała 4-osobowa rodzina (dwoje nastolatków i dwie osoby dorosłe). Wszyscy zostali zabrani do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Straż pożarna przypomina o zasadach bezpieczeństwa, które pomogą zapobiegać zatruciem tlenkiem węgla. Pamiętajmy o przestrzeganiu następujących zasadach:

  1. Regularnie przeprowadzać przeglądy urządzeń, takich jak kotły, piece, grzejniki i kuchenki gazowe. Urządzenia te powinny być czyszczone i konserwowane zgodnie z zaleceniami producenta.
  2. Nie wolno blokować kominów, wentylacji ani innych otworów wentylacyjnych.
  3. Nie należy używać wewnątrz zamkniętych pomieszczeń grzałek na paliwo stałe, takich jak węgiel, drewno lub brykiety. W takich przypadkach należy korzystać z odpowiednio wentylowanych pomieszczeń lub urządzeń przeznaczonych do ogrzewania.
  4. Należy unikać spania w pomieszczeniach z urządzeniami zasilanymi paliwem stałym, takimi jak piece kaflowe.
  5. Zaleca się posiadanie w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka specjalnych czujek tlenku węgla. Takie urządzenie może uratować nam życie.
  6. W przypadku zauważenia objawów zatrucia tlenkiem węgla, takich jak bóle głowy, zawroty głowy, nudności lub wymioty, należy natychmiast opuścić miejsce i zadzwonić na numer alarmowy 112.