fbpx

Dramat rowerzystki. Zderzyła się z samochodem. Musiał interweniować śmigłowiec LPR

Dramatyczny wypadek w miejscowości Sycowa (dolnośląskie). Dzisiaj rano 66-letnia rowerzystka została potrącona przez samochód na ulicy św. Jadwigi. Sytuacja była na tyle poważna, że pilnie wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) w celu udzielenia jej natychmiastowej pomocy medycznej.

Według wstępnych ustaleń policji, kobieta wjechała na przejście dla pieszych, zanim doszło do zderzenia z samochodem. Świadkowie zdarzenia informują, że rowerzystka poruszała się nieprawidłowo, próbując pokonać trasę przez to przejście.

“Uderzyła w prawy bok samochodu osobowego. Przemieszczała się nieprawidłowo, bo chciała pokonać trasę przez przejście dla pieszych” – mówi st. sierż. Karolina Walczak z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała. Jej stan był na tyle ciężki, że konieczne było wezwanie śmigłowca LPR w celu jak najszybszego dostarczenia jej do specjalistycznego szpitala. Śmigłowiec LPR, znany ze swojej szybkości i zdolności do udzielania natychmiastowej pomocy medycznej, przyleciał na miejsce wypadku w krótkim czasie.

Aktualnie trwają dalsze czynności śledczych, które mają na celu ustalenie szczegółów zdarzenia i okoliczności, które do niego doprowadziły. Policja będzie analizować wszystkie dostępne dowody, przesłuchiwać świadków oraz zbierać informacje od uczestników wypadku, aby ustalić pełny przebieg zdarzenia.