fbpx

Dramat w Katowicach. Autobus miejski potrącił dziecko [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego zdarzenia drogowego doszło dziś (4 kwietnia) w Katowicach. Na ulicy Rolnej autobus miejski potrącił 10-letnie dziecko. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe. Poszkodowane dziecko została przetransportowane do szpitala.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek w Katowicach. Według informacji podanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach około godziny 16:20 wpłynęło do nich zgłoszenie o potrąceniu małego chłopca przez jadący autobus.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej, Zespół Ratownictwa medycznego oraz policja. Poszkodowanemu dziecku od razu została udzielona pomoc medyczna. Niestety dziecko było nieprzytomne. W trybie pilnym zostało zabrane do szpitala gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej.

Według wstępnych ustaleń autobus linii 296 uderzył w dziecko, które znajdowało się na przejściu dla pieszych i jechało najprawdopodobniej na hulajnodze. Policja będzie prowadzić dochodzenie, aby ustalić, czy 10-latek przestrzegał zasad korzystania z przejścia dla pieszych. Zabezpieczony został zapis z monitoringu nagrany z autobusu. Powinien on pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wypadku.