fbpx

Dramatyczny wypadek na A4. Bus wbił się w ciężarówkę. Tworzy się ogromny korek [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło na autostradzie A4 w województwie dolnośląskim. Bus wjechał tam z dużym impetem pod naczepę pojazdu ciężarowego. Na ten moment nie ma jeszcze żadnych informacji o poszkodowanych.

W poniedziałek wieczorem na autostradzie A4 między węzłami Gościsław i Kostomłoty doszło do poważnego wypadku drogowego. Zderzyły się tam ciężarówka oraz bus przemieszczający się w kierunku Zgorzelca. Do zdarzenia doszło około godziny 18:00, a jak na razie nie są znane żadne informacje na temat poszkodowanych.

Według wstępnych informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jeden pas ruchu w kierunku Zgorzelca jest całkowicie zablokowany. Ruch odbywa się wyłącznie na pasie lewym, co powoduje powstanie ogromnego korka na autostradzie. O godzinie 19:20 zator ten miał już długość 7 kilometrów.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że bus wbił się pod naczepę ciężarówki, co wskazuje na bardzo poważny zderzenie. Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe oraz policja, które przeprowadzają wstępne dochodzenie i starają się ustalić okoliczności zdarzenia. Według służb utrudnienia w ruchu kołowym w miejscu zdarzenia mogą potrwać około 2,5 godziny.