fbpx

Aż 15 osób z zarzutami po ogromnej bójce na Śląsku. Część jest nieletnia

W nocy z piątku na sobotę Śląscy policjanci zatrzymali aż 16 osób, które brały udział w bijatyce pod sklepem w centrum Pszczyny. Niestety jedna osoba została ranna i musiała być hospitalizowana.

W nocy z piątku na sobotę w centrum miasta Pszczyny doszło do bójki, w której uczestniczyło 16 osób. Policjanci zatrzymali wszystkich uczestników walki, z których 15 usłyszało już zarzuty udziału w bójce z pobudek chuligańskich. Za ten czyn grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie drugiej w nocy, gdy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o bójce przy ulicy ks. Bp. B. Bogedaina w Pszczynie. Na miejsce skierowano patrole, które ustaliły, że sprzeczka pomiędzy dwoma grupami młodych ludzi zaczęła się w sklepie. Następnie doszło do szarpaniny, a w końcu do bójki, która przeniosła się na ulicę.

Wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu, a po nocnym przesłuchaniu spędzili noc w policyjnym areszcie. W wyniku bójki jedna osoba trafiła do szpitala.

Wczoraj policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty. Większość mężczyzn przyznała się do zarzucanego im czynu. Teraz będą musieli odpowiedzieć za swoje zachowanie przed sądem.