fbpx

Kierowca wjechał w grupę kobiet. Są poważnie ranne. Sprawca był trzeźwy

Bardzo poważy wypadek drogowy miał miejsce w miejscowości Bielawa (województwo dolnośląskie) – Kierowca samochodu osobowego wjechał tam w trzy kobiet, które przechodziły przez przejście dla pieszych. Poszkodowane z poważnymi obrażeniami zostały zabrane do szpitala.

W sobotni wieczór, 21 października w miejscowości Bielawy na Dolnym Śląsku doszło do dramatycznego zdarzenia. Na ulicy Waryńskiego, kierowca wjechał w grupę kobiet przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. Wszystkie poszkodowane zostały zabrane do szpitala z obrażeniami zakwalifikowanymi na powyżej dni 7 hospitalizacji.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji 41-letni kierowca pojazdu nie udzielił pierwszeństwa i uderzył w przechodzące przez przejście osoby. Ofiary miały 41, 42 i 43 lata. W wyniku zderzenia kobiety odniosły poważne obrażenia. Każda z nich została przewieziona do szpitala, gdzie obecnie przebywają pod opieką lekarzy.

Nadkomisarz Marcin Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie podkreślił, że kierowca przeszedł badanie na zawartość alkoholu, które zakończyło się wynikiem negatywnym. Oznacza to, że nie był pod wpływem alkoholu w momencie wypadku.

Dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia jest wyjaśniany przez mundurowych.