fbpx

Koszmar na autostradzie A4. Kobieta w ciężkim stanie. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego [Zdjęcia]

Dziś (17 października) na trzecim kilometrze autostrady A4, miała miejsce bardzo poważny wypadek drogowy. Na pasie ruchu prowadzącym w kierunku Niemiec, pomiędzy węzłami Zgorzelec i Godzieszów, doszło do zderzenia samochodu dostawczego prowadzonego przez kobietę z tyłem ciężarówki. Strażacy, pracujący w trudnych warunkach, musieli wykorzystać specjalistyczny sprzęt hydrauliczny, aby uwolnić poszkodowaną kierującą z wnętrza jej pojazdu, który był w opłakanym stanie.

Według informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, wypadek miał miejsce o godzinie 10:27, kiedy kobieta prowadząca samochód dostawczy uderzyła w tył ciężarówki. Ratownicy musieli działać szybko i skoordynowanie, by ewakuować poszkodowaną. Kobieta, pomimo znacznych obrażeń, została przewieziona do szpitala, gdzie jej stan jest nadal poważny.

Na czas prowadzonych działań służb ratunkowych, jezdnia autostrady w kierunku Niemiec była całkowicie lub częściowo zablokowana. Dopiero o godzinie 11:40 udało się przywrócić normalny ruch na tym odcinku autostrady.

W trakcie interwencji na miejscu zdarzenia działali funkcjonariusze policji, ekipy pogotowia ratunkowego oraz straż pożarna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zgorzelcu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Trójcy. Sytuacja była bardzo trudna, jednak dzięki zaangażowaniu wszystkich służb, udało się zapewnić pomoc poszkodowanej osobie i przywrócić płynność ruchu na autostradzie.