fbpx

Koszmar na osiedlu. Człowiek wyskoczył z balkonu na 3 piętrze

W niedzielę, 12 listopada doszło do dramatycznego zdarzenia w jednym z bloków przy ulicy Osmańczyka w Nysie (województwo opolskie). 60-letni mężczyzna, Marek B., skoczył z balkonu, a jego ciało zostało odnalezione na jednym z ogródków przez przypadkowego przechodnia. Nyska prokuratura podjęła śledztwo, mające wyjaśnić przyczyny tego tragicznego aktu.

Funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie przed godziną 10.00, informujące o znalezieniu zwłok mężczyzny tuż pod balkonami bloku. Na miejsce natychmiast przybyli policjanci, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator, który podjął decyzję o zabezpieczeniu ciała w celu przeprowadzenia sekcji. Prokuratura już następnego dnia, czyli 13 listopada, wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Marka B.

Prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu, poinformował, że z wstępnych ustaleń wynika, iż tragiczne wydarzenie miało charakter samobójczy. Obecnie trwają intensywne działania w ramach dochodzenia mającego wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny. W tym celu prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok, która ma dostarczyć precyzyjnych informacji na temat przebiegu zdarzenia.

Rodzina oraz bliscy zmarłego są obecnie wspierani przez odpowiednie służby, a prokuratura dokłada wszelkich starań, aby pełne wyjaśnienie sprawy zostało osiągnięte. Tragedia ta poruszyła społeczność lokalną.

Telefony zaufania i interwencyjne dla osób w trudnej sytuacji życiowej (w tym osób myślących o samobójstwie):

511 200 200 – Telefon dla osób dorosłych w kryzysie samobójczym 

116 123 – Kryzysowy Telefon Zaufania – wsparcie psychologiczne

116 111 –Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży