fbpx

Koszmarny wypadek. Ciężarówka potrąciła 16-latkę. lądował LPR [Zdjęcia]

Poważny wypadek w Kędzierzynie Koźlu. Pojazd ciężarowy potrącił jadącą na rowerze 16-letnią dziewczynę. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W piątek, kwietnia po godzinie 17:00 na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ulicą Mieszka I na osiedlu Piastów w Kędzierzynie Koźlu doszło do bardzo poważnego wypadku. Samochód ciężarowy, którego kierowcą był obywatel Ukrainy, potrącił 16-letnią rowerzystkę. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się wszystkie rodzaje służb ratunkowych.

Zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, który podjął natychmiastowe działania w celu udzielenia pomocy poszkodowanej. W akcję ratunkową zaangażowane zostało także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało 16-latkę śmigłowcem do szpitala w Opolu. Poszkodowana dziewczyna była przytomna.

Na miejsce zdarzenia przybyły również dwa zastępy straży pożarnej oraz dwa patrole policji. Wszystkie służby działały wspólnie, aby zapewnić bezpieczeństwo i zminimalizować skutki wypadku. Na czas prowadzonych działań droga została całkowicie zablokowana.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. W tym celu sprawdzają miejski monitoring. Wypadki drogowe z udziałem rowerzystów są bardzo niestety częste i dosyć często kończą się tragicznie. Dlatego tak ważne jest, aby każdy uczestnik ruchu drogowego jadący na rowerze posiadał kask oraz przestrzegał zasad ruchu drogowego.

Droga w miejscu zdarzenia została odblokowana przeszło godzinę po zdarzeniu. Ruch obecnie odbywa się normalnie.