fbpx

Koszmary wypadek na Śląsku. Zginęły dwie osoby [Zdjęcia]

Do tragicznego wypadku drogowego doszło dziś rano w Pilchowicach. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby.

W tragicznym wypadku drogowym, który miał miejsce w sobotę, 20 maja, o godzinie 4:47 w Pilchowicach w powiecie gliwickim, zginęły dwie osoby. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Gliwicach.

Według informacji przekazanych przez służby wojewody śląskiego, kierowca pojazdu marki Audi stracił nagle panowanie nad swoim samochodem na łuku drogi przy ulicy Szkolnej w Pilchowicach i uderzył w przydrożne drzewo. W samochodzie podróżowało pięć osób – czterech mężczyzn i kobieta. Niestety, w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku, dwie osoby zginęły na miejscu.

Służby ratunkowe, w tym trzy zastępy straży pożarnej oraz grupy operacyjne Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach i Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, interweniowały na miejscu zdarzenia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem poszkodowanym, którzy zostali następnie przetransportowani do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Przyczyny wypadku są nadal nieznane i podlegają śledztwu. Trwają czynności w tej sprawie. Ta straszna tragedia przypomina nam o konieczności zachowania ostrożności na drogach, szczególnie podczas prowadzenia pojazdu na łukach drogi, gdzie łatwo jest stracić kontrolę nad pojazdem. Nasze myśli i modlitwy są z rodzinami i bliskimi zmarłych.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach