fbpx

Makabra na A4. Zderzyły się 3 ciężarówki. Trwa akcja ratunkowa [Zdjęcia]

W dniu dzisiejszym (wtorek, 14 marca) na autostradzie A4, na wysokości 192. kilometra na pasie jezdni w stronę Wrocław, doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem kilku pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Według doniesień, ruch odbywa się obecnie tylko jednym pasem jezdni.

Do wypadku doszło około godziny 13:30. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane siły straży pożarnej, policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Straż pożarna musiała przy pomocy specjalistycznego sprzętu hydraulicznego rozcinać wrak jednego z pojazdów aby wydobyć z niego poszkodowanego kierowcę.

Jak wynika z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, przyczyną wypadku było najechanie ciągnika siodłowego z naczepą na poprzedzającą ciężarówkę, która z kolei uderzyła w kolejny pojazd. W wyniku zderzenia trzech ciężarówek, jeden kierowca został poszkodowany i musiał zostać przewieziony do szpitala. Na szczęście, żaden z pojazdów nie przewoził żadnych materiałów niebezpiecznych.

Służby nie widzą jak długo mogę jeszcze trwać utrudnienia w miejscu wypadku. Dokładne okoliczności i przebieg wypadku są wyjaśniane.