fbpx

Potworny wypadek dwóch ciężarówek. Lądował śmigłowiec LPR [Zdjęcia]

Dziś w godzinach porannych w miejscowości Piława Górna, na trasie pomiędzy Dzierżoniowem a Ząbkowicami Śląskimi doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. Zderzyły się ze sobą dwa pojazdy ciężarowe. W wyniku zderzenia jeden z kierowców został ciężko ranny. Niestety do wypadku doszło także podczas akcji ratowniczej, w której ucierpiał jeden ze strażaków z JRG Dzierżoniów.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 5:25 rano w Piławie Górnej. Według wstępnych ustaleń, do zderzenia dwóch ciężarówek doszło po tym, jak od jednego z pojazdów odpięła się naczepa, która uderzyła w drugi ciężarowy samochód. W wyniku uderzenia kierowca jednego z pojazdów został uwięziony w zmiażdżonej kabiny. Aby go uwolnić, ratownicy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Niestety, mężczyzna odniósł ciężkie obrażenia i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Według doniesień medialnych, stan rannego kierowcy był bardzo poważny i jego życiu groziło niebezpieczeństwo.

W trakcie działań ratowniczych strażacy z JRG Dzierżoniów zostali wezwani do miejsca zdarzenia, aby pomóc w uwolnieniu uwięzionego kierowcy. Niestety, w wyniku akcji ratunkowej poszkodowany został jeden z ratowników. Strażak doznał urazu, ale szczęśliwie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przebiegu całego wypadku.