fbpx

Makabryczny nocny pożar. Ludzie skakali z okien. Nie wszyscy przeżyli [Zdjęcia]

Do tragicznego pożaru doszło wczoraj w nocy (poniedziałek, 6 marca) przy ulicy Głogowskiej w Legnicy na Dolnym Śląsku. Jak przekazali strażacy, dwie osoby, próbując ratować się przed ogniem, wyskoczyły z okna mieszkania na 3 piętrze. Niestety jedna z nich, mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować, a druga trafiła do szpitala w ciężkim stanie.

Służby ratunkowe z Legnicy otrzymały informację o pożarze około godziny 4:00 w nocy. Do zdarzenia zostało zadysponowanych 9 zastępów straży pożarnej. Interweniowały także służby medyczne oraz policja.

Ogień objął też kamienicy. Pozostali lokatorzy, w sumie 14 osób, opuścili budynek jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. W zdarzeniu śmierć poniósł 45-letni mężczyzna, a ciężko ranna została 34-letnia kobieta która trafiła do szpitala. 

Trwa badanie wszystkich okoliczności i przebiegu pożaru. Nadzór nad śledztwem sprawuje prokuratura, Budynek w którym doszło do pożaru został wyłączony z użytku. Mieszkańcy zostali ulokowani w mieszkaniach zastępczych.