fbpx

Makabryczny wypadek drogowy. Passat doszczętnie roztrzaskany. Nie żyje jedna osoba [Zdjęcia]

Dziś rano (piątek 22 września o godzinie 5:24) doszło do tragicznego wypadku drogowego na trasie pomiędzy miejscowościami Urbanowice a Bytkowem, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Kierowca samochodu osobowego, nie miał szans na przeżycie. Uderzył z ogromnym impetem w rosnące przy drodze drzewo.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu, co spowodowało natychmiastową interwencję służb ratunkowych. Na miejsce tragedii skierowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu, jak również ochotnicze straże pożarne z Gościęcina i Maciowakrz.

Według dotychczasowych ustaleń, 41-letni kierowca kierujący samochodem marki Volkswagen Passat z niewiadomej przyczyny zjechał nagle z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kiedy strażacy dotarli na miejsce wypadku, zastali pojazd osobowy poza jezdnią, a w nim jedną osobę poszkodowaną. Ich działania były natychmiastowe i obejmowały zabezpieczenie obszaru wokół wypadku, wydobycie poszkodowanej osoby z pojazdu oraz przekazanie jej zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety, po przybyciu na miejsce lekarz stwierdził zgon kierującego pojazdem.

Na chwilę obecną służby prowadzą dochodzenie w celu ustalenia przyczyn tej tragicznej katastrofy drogowej.