fbpx

Polska: Wypadek masowy na A4. Dachował bus. Są ofiary śmiertelne [Zdjęcia i wideo]

Tragedia na autostradzie A4 koło Rzeszowa. Dachował bus, który przewoził kilkanaście niepełnosprawnych osób. Nie żyją dwie osoby. Trwa akcja ratunkowa.

Na autostradzie A4, pomiędzy węzłami Rzeszów Zachód a Rzeszów Północ, na jezdni kierującej się w stronę Przemyśla, doszło do tragedii. Bus marki Iveco dachował po tym jak zderzył się z samochodem osobowym. Obecnie wiadomo o 2 ofiarach śmiertelnych. Na miejscu zdarzenia trwa akcja ratownicza.

Według wstępnych informacji, tragiczny wypadek wydarzył się gdy autobus zmieniał pas ruchu. Najprawdopodobniej nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu i doszło do zderzenia z samochodem osobowym marki BMW, którym kierowała jedna osoba. Kierowca BMW, uniknął obrażeń. Po zderzeniu bus, którym jechało w sumie 12 osób dachował.

Na miejscu wypadku natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa. Pogotowie oraz 7 zastępów straży pożarnej stawiły się na miejscu, aby pomóc poszkodowanym. Wysłano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala, gdzie lekarze udzielają im pomocy.

Niestety, w wyniku dwie osoby poniosły śmierć .Autostrada w kierunku Jarosławia pozostaje zablokowana, a utrudnienia w ruchu mogą trwać przez wiele godzin. Policja kieruje samochody na S19 w kierunku Rzeszowa, natomiast w kierunku Krakowa został wyłączony z ruchu jeden pas ruchu.