fbpx

Makabryczny wypadek na A4. Wiele osób rannych [Zdjęcia]

W nocy z soboty na niedzielę na autostradzie A4 w kierunku Krakowa miało miejsce bardzo poważny wypadek samochodowy. W okolicy miejscowości Wola Wielka , w powiecie dębickim, doszło do zderzenia pojazdu typu bus z dostawczym żukiem. W wyniku wypadku aż 10 osób zostało rannych i zabranych do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego. Autostrada w miejscu zdarzenia była przez kilka godzin nieprzejezdna.

Według relacji zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, kierujący fiatem ducato, 30-letni obywatel Ukrainy, z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył dostawczego żuka. Pojazdy wypadły z drogi, a żuk dachował, a bus przewrócił się na lewy bok. Żukiem kierował 59-letni mężczyzna. Do szpitali przewieziono wszystkich uczestników wypadku, czyli 8 osób podróżujących fiatem (w tym dwoje dzieci w wieku od 2 do 5 lat) oraz 2 osoby jadące żukiem. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia interweniowały 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku.