fbpx

Makabryczny wypadek na Śląsku. Dachował bus. Nie żyje kierowca [Zdjęcia]

Śmiertelny wypadek samochodowy na obwodnicy miejscowości Kędzierzyn Koźle. Dachował bus. Kierowca pojazdu poniósł śmierć na miejscu.

Do tragicznego wypadku drogowego doszło dziś w nocy (16 marca) na nowej obwodnicy Kędzierzyna Koźla. W wyniku dachowania zginął tam kierowca busa.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane siły w postaci kilku zastępów ochotniczej i państwowej straży pożarnej, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

16 marca 2023r. około godziny 2:55 zostaliśmy zadysponowani do dachowania busa w okolicy ronda w Zalesiu Śląskim na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon poszkodowanej osoby. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączenia akumulatora z uszkodzonego pojazdu

– poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna Olszowa.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji do zdarzenia doszło około godziny 3.00 na drodze nr 40. Kierowca samochodu dostawczego nagle stracił kontrolę nad pojazdem i dachował. Niestety, mimo przeprowadzenia przez służby medyczne reanimacji kierowca zginął na miejscu. Droga w miejscu wypadku była nieprzejezdna na czas działania służb. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia są wciąż wyjaśniane przez policję. Dochodzenie w tej sprawie nadzoruje prokuratura.

Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna Olszowa.