fbpx

Makabryczny wypadek na Śląsku. Kierowca nie miał żadnych szans [Zdjęcia]

Tragiczny wypadek samochodowy na Drodze Wojewódzkiej nr 928. Kierowca osobówki zginął na miejscu po uderzeniu w rosnące przy drodze drzewo

Tragiczny wypadek zdarzył się w piątek, 12 maja, na drodze wojewódzkiej nr 928, prowadzącej z Wyr do Mikołowa. 34-letni kierowca samochodu marki Fiat Punto z niewyjaśnionych przyczyn stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się z drzewem. Niestety, mężczyzna nie przeżył uderzenia i zmarł na miejscu.

Zdarzenie miało miejsce na odcinku drogi przechodzącej przez miejscowość Wiry, przy ulicy Pszczyńskiej. Samochód 34-latka z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo z dużą siłą. Mimo starań służb ratunkowych, kierowcy nie udało się uratować. Jak informuje rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, Ewa Sikora, droga jest obecnie zablokowana, a utrudnienia mogą potrwać nawet dwie godziny.

Z dostępnych informacji wynika, że 34-latek jechał sam. Na miejsce wypadku przybyli funkcjonariusze policji, którzy przeprowadzają czynności mające na celu ustalenie przyczyn zdarzenia. Również prokurator zostanie zaangażowany w dochodzenie w tej sprawie.

Z powodu zdarzenia drogowe na ul. Pszczyńskiej w Wyrach, droga w tym miejscu jest zablokowana. Zaleca się kierowcom omijanie tego miejsca i wybór alternatywnych tras do czasu usunięcia skutków wypadku.

Wszystkim kierowcom przypominamy o konieczności zachowania ostrożności na drogach i przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby uniknąć podobnych tragicznych zdarzeń. Szczegóły i przyczyny tego tragicznego wypadku będą badane przez odpowiednie służby.