fbpx

Młoda kobieta siedziała na torach i czekała na pociąg. Policjanci w ostatniej chwili ją uratowali

Do dramatycznej sytuacji doszło we Wrocławiu. Funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie o 25-letniej kobiecie, która chciała targnąć się na swoje życie. Kobieta siedziała na torach i czekała na pociąg. W ostatniej chwili została uratowana.

Funkcjonariusze Policji z Wrocławia odebrali zgłoszenie o 25-letniej kobiecie, która chce targnąć się na swoje życie. Zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że jej koleżanka napisała do niej, że chce odebrać sobie życie. Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na jednym z wrocławskich osiedli. Na miejscu obecny był partner 25-latki, który namierzając telefon swojej dziewczyny pomógł policjantom określić przybliżoną lokalizację miejsce, gdzie ona się znajduje.

Policjanci kierowani przez ciągle zmieniające się komunikaty nawigacji nie ustępowali w wysiłkach, których cel był tylko jeden – uratowanie życia młodej kobiecie.

Po kilkudziesięciu minutach intensywnych poszukiwań, funkcjonariusze dostrzegli 25-latkę siedząca na betonowym postumencie pomiędzy torami kolejowymi, gdy w jej kierunku nadjeżdżał pociąg. Ściągnęli ją z torów i udzielili pomocy, po czym przewieźli do komisariatu.

Wezwani na miejsce medycy udzielili poszkodowanej fachowej pomocy.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła na nie dopuszczenie do tragedii i uratowanie kolejnego życia.

Pamiętajmy – jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.