fbpx

Okropna tragedia. Człowiek zmarł w wyniku zatrucia. Cztery osoby, w tym dzieci trafiły do szpitala

W miejscowości Stankowice doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarł mężczyzna. Jego bliscy, w tym dzieci, także zostali poszkodowani i trafili do szpitala z objawami zatrucia. W sumie było to 4 osoby.

Według dyżurnego Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Lubaniu, incydent miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę w domu wolnostojącym. Służby medyczne potwierdziły zgon mężczyzny, a sześć osób, które przebywały w budynku, zostało ewakuowanych z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Cztery osoby, w tym dzieci, zostały przewiezione do szpitala na badania. W sumie z budynku ewakuowano 6 osób.

Według informacji podanych przez regionalne Radio Wrocław, rodzina wróciła do swojego domu po około tygodniowej nieobecności. Mężczyzna udał się do piwnicy, aby rozpalić piec który był opalany peletem. W okolicy pieca właśnie został znaleziony.

Dokładne okoliczności tragedii są wyjaśniane. Prokuratura nadzoruje śledztwo które w tej sprawie wszczęli funkcjonariusze policji z Dolnego Śląska.