fbpx

Pijany kierowca potrącił kobietę i uciekł. Był na przepustce więziennej [Wideo]

Do bardzo poważnego zdarzenia doszło w Namysłowie. Pijany kierowca samochodu Audi potrącił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był na więziennej przepustce.

W minioną niedzielę, na ulicy Chrobrego w Namysłowie, doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. 59-letnia kobieta, mieszkanka Namysłowa, została potrącona przez kierowcę Audi, który nie tylko nie udzielił jej pomocy, ale również postanowił uciec z miejsca zdarzenia.

Policjanci podjęli błyskawiczną akcję i rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie. W ramach śledztwa zabezpieczono materiał dowodowy, w tym nagrania z kamer monitoringu rozlokowanych w różnych częściach miasta. Dzięki tym nagraniom oraz skrupulatnej pracy kryminalnych, udało się wytypować podejrzanego kierowcę i ustalić miejsce jego zamieszkania.

W trakcie przeszukania posesji mężczyzny, funkcjonariusze odnaleźli czarne Audi, które brało udział w zdarzeniu. Sprawca, 36-letni mężczyzna, próbował ukryć się na poddaszu. Jednak nie udało mu się uniknąć odpowiedzialności. Został zatrzymany i postawiono mu już zarzuty.

Jak wynika z postępowań, mężczyzna nie zamierzał pozostać bierny w obliczu swojego przewinienia. Próbował pozbyć się samochodu, by zatrzeć ślady, co świadczy o jego nieuczciwych zamiarach. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 4 lat pozbawienia wolności.

Należy dodać, że mężczyzna ten dopuścił się czynu przestępczego w okresie, gdy przebywał na przepustce więziennej ramach innego postępowania. Z tego powodu, policjanci zawnioskowali o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia są wyjaśniane przez policję oraz prokuraturę.