fbpx

Polska: Tragedia na torach. Nie żyje 14-letnia dziewczynka

Do tragicznego wydarzenia doszło na torach w miejscowości Wierzchosławice w województwie kujawsko-pomorskim. 14-letnia dziewczynka zginęła tam w wyniku potrącenia przez pociąg pasażerski jadący z Torunia do Mogilna. Dziewczynka z nieustalonych jeszcze przyczyn znalazła się na torowisku gdy przejeżdżał skład kolejowy.

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 8 lutego około godziny 16:00 w znajdującej się niedaleko Inowrocławia miejscowości Wierzchosławice. Pociąg pasażerski potrącił tam znajdującą się na torach 14-latkę. Niestety, dziewczyna nie przeżyła tego zdarzenia. Lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia musiał stwierdzić zgon. Obecnie nie wiadomo dlaczego dziewczyna znajdowała się na torach. Trwa śledztwo, które próbuje wyjaśnić wszystkie okoliczności i przebieg zdarzenia.

Pociągiem pasażerskim podróżowało 35 osób. W wyniku zdarzenia żadna osoba przebywająca w składzie nie poniosła obrażeń. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz pracownicy kolei.  

Kursowanie pociągów przez miejsce zdarzenia zostało wstrzymane. Spowodowało to bardzo duże opóźnienia w wielu kursach. Obecnie ruch pociągów na tej linii kolejowej przebiega już normalnie.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 – ogólnopolski, bezpłatny i w pełni anonimowy telefon zaufania dla dzieci oraz młodzieży. Numer jest aktywny całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Twoje życie ma znaczenie i jest wiele osób, które pragną Ci pomóc.