fbpx

Potężny karambol na A4. Są ranni. Lądował śmigłowiec LPR [Wideo i Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego z udziałem aż 5 pojazdów w tym busu i ciężarówki doszło dziś na autostradzie A4 koło Wrocławia. Na miejscu dramatu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowaną ciężarną kobietę.

W czwartkowy poranek, 18 maja, doszło do poważnego wypadku na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca, na 136. kilometrze, tuż za węzłem Kąty Wrocławskie. Incydent ten zmusił służby do całkowitego zablokowania odcinka drogi, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.

W wypadku uczestniczyło pięć pojazdów – trzy samochody osobowe, bus i ciężarówka. Z informacji wynika, że zator na autostradzie spowodował nagłe zahamowanie kierującego Mazda, co doprowadziło do kolejnych zderzeń. Fiat uderzył w tylne partie Mazdy, a następnie w Fiata wjechał Hyundai. W tym samym czasie, na prawym pasie, zatrzymała się ciężarówka. Bus, próbując uniknąć zderzenia z nią, odbił na lewy pas, przemierzając drogę pomiędzy unieruchomionymi pojazdami i ocierając się o ciężarówkę.

Na miejscu zdarzenia interweniowały służby ratunkowe. Pojazdami podróżowało łącznie siedem osób. Dwóch z uczestników zdarzenia, w tym kobieta w ciąży, zostało przetransportowanych do szpitala. Ze względu na powagę sytuacji, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), który przetransportował ciężarną kobietę do placówki medycznej.

Autostrada A4 w kierunku Zgorzelca została całkowicie zablokowana na czas lądowania i startu śmigłowca. Niestety, ten incydent wywołał ogromny korek w obu kierunkach – zarówno w stronę Zgorzelca, jak i Wrocławia. Utworzył się zator o długości ponad 20 kilometrów.

W obliczu utrudnień, zaleca się kierowcom, którzy nie utknęli jeszcze w korku, omijanie tego odcinka autostrady za pomocą dróg lokalnych. Obecnie, na jezdni w kierunku Legnicy odblokowany został jeden pas ruchu, natomiast jezdnia w kierunku Wrocławia nadal jest przejezdna, lecz z dużymi utrudnieniami.

W związku z wypadkiem, służby ratunkowe kontynuują prace na miejscu zdarzenia. Więcej informacji na temat sytuacji drogowej będzie udostępniane, gdy tylko stanie się dostępne. Przede wszystkim, apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach.