fbpx

Śląskie: Makabryczne odkrycie na wysypisku śmieci. Znaleziono zwłoki kobiety

Na wysypisku śmieci w miejscowości Sobuczyna (województwo śląskie) dokonano makabrycznego odkrycia. Odkryto tam ciało kobiety. Najprawdopodobniej została zabita.

Częstochowska prokuratura rozpoczęła śledztwo po odkryciu ciała kobiety w młodym wieku na lokalnym wysypisku śmieci w Sobuczynie, niedaleko Częstochowy. Tragiczne odkrycie zostało dokonane przez pracownika wysypiska podczas segregacji odpadów. Pracownik natychmiastowo powiadomił policję.

Makabryczne odkrycie miało miejsce w środę, 17 maja. Niewykluczone, że ciało kobiety, której wiek szacuje się na około 40 lat, zostało przywiezione na wysypisko za pomocą śmieciarki, najprawdopodobniej z obszaru Częstochowy. Informacja ta, chociaż szokująca, jest kluczowa dla śledztwa.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek, potwierdził, że oględziny przeprowadzone na miejscu z udziałem medyka sądowego wskazują na wiek i płeć ofiary. Dodatkowo, wstępne ustalenia wskazują, że liczne obrażenia głowy mogły przyczynić się do śmierci kobiety.

Śledztwo, które zostało wszczęte w czwartek, ma na celu wyjaśnienie szczegółów dotyczących tej zbrodni, której prawdopodobnie doszło w środę. Kluczowe dla postępowania jest ustalenie tożsamości kobiety, dlatego materiał genetyczny zostanie pobrany w celu przeprowadzenia testów DNA.

Sekcja zwłok, która odbędzie się w piątek, ma na celu ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci oraz mechanizmu powstania obrażeń. Więcej informacji zostanie udostępnionych po zakończeniu badań.