fbpx

Śląska Policja opublikowała dramatyczne nagranie. To przestroga dla kierowców i pieszych [Wideo]

Śląscy funkcjonariusze policji opublikowali w Internecie dramatyczne nagranie z potrącenia pieszego na przejściu drogowym. Ma być to przestroga dla wszystkich kierowców jak i pieszych żeby zachowali szczególną ostrożność na przejściu drogowym dla pieszych.

Od początku tego roku na drogach w województwie śląskim doszło już do aż 38 wypadków z udziałem pieszych. W tych zdarzeniach rannych zostało 39 osób. Według ustaleń policjantów najczęstszym powodem tych wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przez kierowców.

Jakiś czas temu w Polsce wprowadzono nowe przepisy prawne które dały dużo większe prawa pieszym. Niestety od tego czasu liczba wypadków z udziałem pieszych wzrosła dlatego policjanci przypominają że ostrożność na przejściu dla pieszych obowiązuje zarówno kierowców jak i pieszych.

Aby zwrócić uwagę na ten problem policjanci ze Śląska postanowili opublikować nagranie z jednego z wypadków z udziałem pieszego. Film jest nagraniem z wideo rejestratora samochodowego. Widać na nim jak w pewnym momencie do przejścia dla pieszych podchodzi mężczyzna, który wchodzi na to przejście na zielonym świetle. Gdy pieszy jest miej więcej w połowie przejścia zostaje potrącony przez samochód osobowy skręcający w lewo.

Nagranie z zajścia można obejrzeć poniżej:

Źródło: Śląska Policja.