fbpx

Śląskie: Dramat na przejeździe kolejowym. Pojazd wjechał pod jadący pociąg [Wideo]

Bardzo poważny wypadek na przejeździe kolejowym w Roszkowie. Samochód wjechał wprost pod jadący pociąg. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wczesnym rankiem, na jednym z przejazdów kolejowych w miejscowości Roszków, doszło do fatalnego zderzenia samochodu dostawczego z nadjeżdżającym pociągiem. Pojazd wjechał wprost pod rozpędzoną lokomotywę, co spowodowało poważne obrażenia ciała u kierowcy. Wezwano śmigłowiec LPR.

Zdarzenie miało miejsce na Warszawskiej, niewielkiej, ale dobrze znanej drodze polnej, która łączy Roszków z Chałupkami. Przejazd kolejowy na tym odcinku nie jest strzeżony, co oznacza, że kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność przy jego przekraczaniu. Niestety, w tym przypadku, przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, jednakże prawdopodobnie kierowca samochodu dostawczego nie zauważył zbliżającej się lokomotywy.

Poszkodowanym w tym zdarzeniu został 29-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Krzyżanowice, który kierował pojazdem w momencie wypadku. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Kierowca był przytomny w chwili ewakuacji, ale doznał poważnych obrażeń, które wymagały specjalistycznej opieki medycznej. Został przetransportowany do szpitala, gdzie obecnie przebywa pod opieką lekarzy.