fbpx

Śląskie: Makabryczny wypadek drogowy. Nie żyje jedna osoba [Zdjęcia]

Do tragicznego wypadku samochodowego doszło dziś w województwie śląskim. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba.

W sobotę 8 kwietnia 2023 roku na ulicy Turystycznej w Bieruniu doszło do tragicznego wypadku drogowego. Kierowca mercedesa, wyprzedzając kolumnę samochodów, uderzył w tył citroena i stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w przydrożne drzewo. Niestety, kierowca mercedesa poniósł śmierć na miejscu.

Do zgłoszenia o wypadku doszło po godzinie 12.00. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały wezwane wszystkie służby ratunkowe. Strażacy zabezpieczyli teren i przystąpili do działań mających na celu wydostanie poszkodowanego z samochodu przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Niestety, podczas dalszych działań ratowniczych stwierdzono zgon kierowcy mercedesa.

Według wstępnych wyjaśnień, kierowca mercedesa w trakcie wyprzedzania uderzył w tył citroena, a następnie stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w drzewo. Na miejscu zdarzenia działały wszystkie służby ratunkowe, w tym Zespół Ratownictwa Medycznego, straż pożarna, policja oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zostało jednak zawrócone w locie.

Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, co spowodowało utrudnienia w ruchu drogowym. Na miejsce przybył także prokurator, który będzie teraz wspólnie z policją wyjaśniał przyczynę zdarzenia.

Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna Bieruń Nowy